Resultatlistor Stadiongirot 2016

Stadiongirot 24 km*

Nr Namn Klubb / ort / företag Start Mål Åktid
240 AGHAEI Arsham Volkswagen Täby 9:34 11:22:30 01:48:30
262 ALVARES-HOLMSTRÖM Robert 9:36 10:53:20 01:17:20
118 ANGELING Jimmy Järna 9:32 11:00:10 01:28:10
181 ANNERBÄCK Christer Stockholm 9:36 10:40:10 01:04:10
196 ANNERBÄCK Peter Vallentuna 9:36 10:42:10 01:06:10
147 ASPSTRÖM Karin Täby 9:28 11:20:50 01:52:50
263 AXSELL Hannes 9:36 10:46:20 01:10:20
237 BENGTSSON Michael Volkswagen Täby 9:32 10:55:10 01:23:10
191 BERGSTRÖM Gisela Ultraljudsbarnmorskorna 9:36 11:22:30 01:46:30
253 BLOM Linda 9:06 10:22:30 01:16:30
213 BORG Jessica Stockholm 9:32 10:47:40 01:15:40
252 BRINCK Roger 9:04 10:14:40 01:10:40
259 BROVALDH Lars 9:34 10:49:30 01:15:30
114 BUCHT Johanna Hägersten 9:32 10:54:20 01:22:20
172 BUSCH Georgina Djursholm 9:36 10:59:00 01:23:00
236 BÄCK Christian Volkswagen Täby 9:32 11:03:40 01:31:40
129 BÖRJESSON Margareta Spiltan 9:32 11:40:10 02:08:10
130 BÖRJESSON Per Håkan Spiltan 9:32 11:40:00 02:08:00
157 CARLSON Bengt Älvsjö 9:32 11:50:10 02:18:10
158 CARLSON Monica Älvsjö 9:32 11:50:10 02:18:10
115 CARLSON Sandra Hägersten 9:32 11:45:40 02:13:40
251 CARLSSON Svante 9:04 09:57:20 00:53:20
113 DANZER Mats Enskede 9:32 10:42:10 01:10:10
152 EDENSTRÖM Susanne Vallentuna 9:34 10:44:40 01:10:40
124 EDENSTRÖM Thomas Rönninge 9:34 10:38:00 01:04:00
208 EK Nils Apberget on bike 9:32 10:47:30 01:15:30
224 ELBERG Anders Bålsta 9:30 10:53:00 01:23:00
111 EMILSSON Håkan Ekerö 9:32 11:01:20 01:29:20
148 ERIKSSON Jenny Täby 9:32 10:56:00 01:24:00
149 ERIKSSON Jesper Täby 9:32 10:56:00 01:24:00
151 FERNQVIST Beatrice Upplands- Väsby 9:32 11:14:50 01:42:50
215 FILS Helena Södertälje 9:32 11:03:20 01:31:20
116 GRANQVIST Thomas Hägersten 9:32 10:54:20 01:22:20
107 GUSTAFSON WIBERG Lena Djurgården Fotboll 9:32 11:52:10 02:20:10
218 HAHNE Philip Stockholm 9:36 11:20:30 01:44:30
216 HAHNE Scott Stockholm 9:32 11:26:20 01:54:20
189 HJELMARE Annette Täby 9:36 10:52:30 01:16:30
175 HJELMARE Magnus Fredrikshof 9:36 10:52:30 01:16:30
192 HOLMÉN Kerstin Ultraljudsbarnmorskorna 9:36 11:22:30 01:46:30
261 HOLMSTRÖM Per-Erik 9:36 10:59:40 01:23:40
269 HOLTE Gustav 9:38 11:02:10 01:24:10
223 HOMANN Carin Bålsta 9:30 11:47:40 02:17:40
234 JENÉE Frank Volkswagen Täby 9:34 11:22:30 01:48:30
144 JERRESAND Daniel Team VeloRun 9:32 10:48:20 01:16:20
260 JOHANSSON Alf 9:34 10:49:30 01:15:30
214 JOHANSSON Robin Enskede 9:32 10:56:00 01:24:00
246 JÄDERBLOM Liv 9:30 10:44:40 01:14:40
171 KARLSSON Inge Djurgårdens IF 9:36 11:03:40 01:27:40
193 KARLSTRÖM Annica Ultraljudsbarnmorskorna 9:36 11:11:20 01:35:20
112 KARNEFORS Katarina Ekerö 9:32 11:01:20 01:29:20
119 KAUR Harvinder Knivsta 9:32 11:11:20 01:39:20
176 KNUTSSON Stefan Hägersten 9:36 11:23:20 01:47:20
156 KYRINGER Lars Värmdö 9:32 10:42:10 01:10:10
173 LAGEBRO Stig Finnberget 9:36 11:02:30 01:26:30
179 LAI Nancy Sigtuna 9:30 11:16:20 01:46:20
145 LARSEN Marcus Team VeloRun 9:32 10:49:30 01:17:30
101 LARSSON Jens Bamse och Risik CK 9:32 11:16:20 01:44:20
142 LARSSON Jesper Storfors 9:32 10:30:50 00:58:50
102 LARSSON Maria Bamse och Risik CK 9:32 11:16:20 01:44:20
211 LIND Börje MiM 9:34 10:50:10 01:16:10
210 LIND Jonna MiM 9:34 10:50:10 01:16:10
209 LIND Tove MiM 9:34 10:50:10 01:16:10
268 LINDESVÄRD Karl 9:38 11:02:10 01:24:10
159 LINDGREN Bengt Älvsjö 9:32 11:06:30 01:34:30
160 LINDGREN Charlotte Älvsjö 9:32 11:06:30 01:34:30
117 LINDH Axel Hägersten 9:32 11:45:00 02:13:00
161 LINDH Charlotte Älvsjö 9:32 11:46:20 02:14:20
232 LINDHOLM Caroline Solna 9:02 10:33:40 01:31:40
231 LINDHOLM Hans Järfälla 9:02 10:33:40 01:31:40
123 LINDROTH Ann Lidingö 9:34 11:07:40 01:33:40
133 LUNDBERG Inga Stockholm 9:32 12:39:30 03:07:30
249 LÖNBERG Per 9:00 10:39:10 01:39:10
178 MALMFORS Claes Lidingö 9:36 11:09:50 01:33:50
134 MIROW Elisabeth Stockholm 9:32 10:56:50 01:24:50
135 MIROW Michael Stockholm 9:32 10:56:50 01:24:50
104 MYRTHIL Anett BK Brynja Riffs 9:32 11:38:40 02:06:40
266 MYRTHIL Glenn 9:32 11:38:40 02:06:40
184 MÅRTENSSON Einar Translate 9:36 11:16:20 01:40:20
185 MÅRTENSSON Silvia Translate 9:36 11:16:20 01:40:20
194 NILSSON Ewa Ultraljudsbarnmorskorna 9:36 11:16:00 01:40:00
190 NORDIN Kristoffer Ultra Caos Stockholm 9:36 10:58:00 01:22:00
235 NORRMAN Peter Volkswagen Täby 9:32 11:03:40 01:31:40
186 NYMAN Annelie Tungelsta 9:36 11:06:10 01:30:10
187 NYMAN Leif Tungelsta 9:36 10:52:00 01:16:00
212 OLSSON Malin Stockholm 9:32 10:47:40 01:15:40
241 OVEMARK Stefan Volkswagen Täby 9:32 10:55:20 01:23:20
255 PERMATJ Britta 9:34 10:49:30 01:15:30
105 PÅLSSON Susanne Bromma 9:32 10:54:10 01:22:10
180 RAMNEBRO Sora Sigtuna 9:30 11:16:20 01:46:20
217 SAHLÈN Christer Forum Syd Velo Club 9:36 10:47:20 01:11:20
265 SANDQVIST Gustav 9:36 10:49:30 01:13:30
108 SEGERBLOM Fredrik Djurgården Fotboll 9:32 11:52:10 02:20:10
125 SELFJORD Ralf Saltsjö-boo 9:32 10:38:50 01:06:50
177 SINGH Inderpal Knivsta 9:36 11:15:50 01:39:50
137 SJÖGREN Johannes Stockholm 9:32 10:40:20 01:08:20
120 SKARIN Peter Korpen vallentuna 9:34 11:11:10 01:37:10
121 SKARIN Rickard Korpen vallentuna 9:34 11:11:10 01:37:10
122 SKARIN Ulrika Korpen vallentuna 9:34 11:11:10 01:37:10
257 STAYNE Casper 9:30 11:26:20 01:56:20
258 STAYNE Chris 9:30 11:26:20 01:56:20
146 SUNDBERG Laila Tullinge 9:32 10:43:30 01:11:30
188 SVARNBERG Helene Tyresö 9:36 10:55:30 01:19:30
127 TAPPER Maria Solna 9:34 11:07:40 01:33:40
140 WAHLSTRÖM Aina Stockholm 9:32 10:52:20 01:20:20
141 WAHLSTRÖM Tommy Stockholm 9:32 10:52:20 01:20:20
195 WAROLIN Kerstin Ultraljudsbarnmorskorna 9:36 11:22:30 01:46:30
254 WIERUP Marianne Uppsala 9:08 11:06:40 01:58:40
150 WIESLANDER Christina Upplands Väsby 9:32 11:22:30 01:50:30
106 WISTÉN William Bromma 9:32 10:44:40 01:12:40
154 VON ROSEN Anna Vallentuna 9:34 10:54:00 01:20:00
155 VON ROSEN Ulf Vallentuna 9:34 10:54:00 01:20:00
128 ZETTERBERG Susanne Solna 9:32 11:17:50 01:45:50
264 ZHANG Daniel 9:36 10:46:50 01:10:50
109 ÅBERG Kent Djurgårdens IF Handikappfotboll 9:32 11:16:20 01:44:20
110 ÅBERG Yvonne Djurgårdens IF Handikappfotboll 9:32 11:16:20 01:44:20
174 ÅKESSON Kent Finnbergets korpklubb 9:36 11:02:30 01:26:30

Stadiongirot 48 km*

Nr Namn Klubb / ort / företag Start Mål Åktid
43 ALEXANDERSSON Håkan Stockholm 9:12 12:15:00 03:03:00
267 ALEXANDERSSON Jens 9:12 11:37:20 02:25:20
227 ANDERSSON Ingrid Åkersberga 9:08 11:59:20 02:51:20
42 ARROYO Cecilia Hässelby 9:12 12:23:10 03:11:10
4 BARRALES Pedro Peab 9:00 11:49:20 02:49:20
32 BERG Hans Stockholm 9:08 11:20:30 02:12:30
33 BERG Stefan Stockholm 9:08 11:20:30 02:12:30
221 BERGQVIST Karin Lidingö 9:06 12:15:20 03:09:20
38 BJÖRKLUND Torsten Åkersberga 9:08 11:03:30 01:55:30
10 BULLER-GRANLUND Annelie Stockholms-Postens IK 9:00 11:07:00 02:07:00
51 BUSCH Mikael Djursholm 9:16 11:26:00 02:10:00
250 CAJBACK Mikael 9:02 11:06:40 02:04:40
83 CARLSSON Susanne STHLM Biodiesel AB 9:14 13:17:00 04:03:00
61 EINARSEN Einar Montin-Bajkers Body Joy Värmdö 9:20 11:40:30 02:20:30
86 ERIKSSON Joachim Täby 9:28 12:17:30 02:49:30
228 FORSBERG Lars Åkersberga 9:08 11:59:20 02:51:20
222 FRYKMAN Susanne Segeltorp 9:10 11:47:40 02:37:40
8 GERDIN Marie Stockholm 9:00 11:43:50 02:43:50
9 GERDIN Paul Stockholm 9:00 11:43:50 02:43:50
206 GIAMAIOS Marinos Jannis Solna 9:20 10:39:10 01:19:10
219 GUSTAFSSON Marie Lidingö 9:06 12:15:20 03:09:20
203 GYLLBERG Karin Lidingö 9:04 12:13:00 03:09:00
204 GYLLBERG Marcus Lidingö 9:04 12:13:00 03:09:00
256 GÅLING Ove 9:28 11:46:20 02:18:20
46 HAGMAN Anderz Stockholm Amatör Förening 9:12 12:11:30 02:59:30
233 HAMNÉR Ola Solna 9:10 10:52:00 01:42:00
75 HODIG Björn Järfälla 9:28 12:02:10 02:34:10
76 HÅKANSSON Annie Järfälla 9:28 12:44:20 03:16:20
36 HÄGGSTRAND Marie södertälje 9:08 11:41:10 02:33:10
80 HÖGLUND Olle Rutgersson Arvenberg Advokatby 9:28 12:35:00 03:07:00
85 HÖGLUND Olle Stockholm 9:28 12:35:00 03:07:00
205 INGRAM William Stockholm 9:04 11:17:40 02:13:40
44 IVERSEN Mie Stockholm 9:12 10:23:55 01:11:55
45 JANSSON Lars G Stockholm 9:12 11:18:40 02:06:40
77 JOHNSSON Carina Järfälla 9:28 12:44:20 03:16:20
248 JOSEFSSON Thomas 9:00 11:02:10 02:02:10
207 LAMM Jakob Stockholm 9:20 11:21:10 02:01:10
247 LARSEN Annelie 9:00 11:44:10 02:44:10
LARSSON Erik FMV Sport 9:00 10:52:08 01:52:08
37 LINDBERG David Vällingby 9:08 11:37:30 02:29:30
31 LINDQVIST Anna Segeltorp 9:08 11:39:30 02:31:30
73 LUNDQVIST Dick Gecco Runners 9:28 12:17:30 02:49:30
74 LUNDQVIST Sara Gecco Runners 9:28 11:20:50 01:52:50
3 MELLBERG Tommy Huddinge 9:00 09:54:15 00:54:15
21 NILSON GOMBRII Charlotta Lidingö 9:04 11:17:30 02:13:30
89 NILSSON Ulf Västerhaninge 9:28 12:02:10 02:34:10
84 NORÉN Rolf STHLM Biodiesel AB 9:14 13:17:00 04:03:00
66 PÅLSSON Kenneth Västerås CK 9:20 11:37:40 02:17:40
34 RADFORD Kristina Stockholm 9:08 12:37:50 03:29:50
1 RAMSETDT Wolfgang Djurgårdens IF Cykel 9:00 10:46:30 01:46:30
244 RAMSTEDT Heino Djurgårdens IF 9:10 10:55:00 01:45:00
245 RAMSTEDT Joakim Djurgårdens IF 9:10 10:51:50 01:41:50
35 ROGLAR Susanne Stockholm 9:08 10:47:40 01:39:40
72 SJÖBERG KULLANDER Ann Djurgården IF 9:28 12:52:50 03:24:50
71 SJÖBERG Lars-Erik Djurgården IF 9:28 12:17:00 02:49:00
78 SMEDFORS Christina Lidingö 9:28 12:21:00 02:53:00
79 SMEDFORS Per Lidingö 9:28 12:21:00 02:53:00
2 SNARF Frank Försvarsmakten 9:00 10:57:10 01:57:10
41 SÖDERGREN Robert Bromma 9:12 11:15:10 02:03:10
82 WALKINN Bosse Stavsnäs 9:28 11:08:40 01:40:40
226 WALLGREN Carin Stockholm 9:04 12:20:50 03:16:50
229 WIKSTEN Åsa Sköndal 9:16 10:38:00 01:22:00
64 WIRSTRÖM Fredrik Vallentuna 9:20 11:54:10 02:34:10
65 WIRSTRÖM Ida Vallentuna 9:20 11:54:00 02:34:00
202 YENCKEN, Lars Lifesum AB 9:00 12:12:50 03:12:50
220 ÖHLÉN Margareta Lidingö 9:06 12:10:20 03:04:20
63 ÖSTLUND Emma Spårvägens IF 9:20 11:20:30 02:00:30
62 ÖSTLUND Marianne Mora IFK 9:20 11:20:30 02:00:30

* Samtliga deltagare har lagts in i den lista som avser den distans de var anmälda för. Vi känner till att vissa av dem som var anmälda för två varv i själva verket endast genomförde ett. Några skulle kunna flyttas till listan för ett varv då deras tid uppenbart avser den kortare distansen. I andra fall är det inte lika tydligt och vi väljer därför att inte göra några justeringar alls.